Де краще перетинати кордон Україна Польща?

gde-luchshe-peresekat-granicu-ukraina-polsha

Кордон Польщі та України

Кордон Польщі та України офіційно встановлений ​​в 1991 році і становить 535 кілометрів. Він починається в точці перетину кордонів України, Польщі та Словаччини, посеред гір Східних Карпат. Демаркація проходить спочатку на схід, досягаючи Ужоцький перевал і витоку річки Сан, після чого повертає на північний захід, щоб слідувати по річці приблизно на 50 км. Далі через річку, в північно-східному напрямку, перетинаючи регіон, відомий як «Ворота Перемишля», де гори зустрічаються з низовинами. Потім межа перетинає великі ділянки сільськогосподарських угідь і виходить до річки Буг, яка становить останню третину її межі. Він закінчується на перетині кордонів Польщі, України та Білорусі.

Порядок перетину кордону

  • Пункти пропуску та час очікування. Час очікування залежить від того, де ви перетинаєте кордон між Україною і Польщею. Багато прикордонних пунктів працюють цілодобово і без вихідних, а в більш завантажених пунктах в’їзду часто вказується час очікування на дошках оголошень на підході до шосе і в інтернеті на різних веб-сайтах.
  • Коли прибуває автобус, всі пасажири висаджуються і перевіряють свої документи під час проходження через службу безпеки. Коли ви в’їжджаєте в Польщу, співробітник Управління прикордонної служби попросить показати ваш паспорт і діючу візу, якщо така буде потрібна, а також може попросити показати наявність страховки, потрібної суми грошей, бронь в готелі і куплені квитки назад. Якщо ви є громадянином Польщі у віці старше 16 років, для в’їзду вам знадобиться паспорт або Карта Поляка. Якщо ви подорожуєте літаком, вам необхідно мати закордонний паспорт, незалежно від віку.
  • В’їжджаючи на машині, очікуйте, що співробітники митниці уважно вивчать ваші документи, перевірять ваш багаж та обшукають ваш автомобіль. Оскільки потрібно повністю пройти перевірку прикордонної поліції та митниці. Пред’явити необхідні документи на автомобіль і вантаж. Вага вантажу порівнюється з зареєстрованим вантажем. Камери також перевіряють номерний знак.

 

Як проходить перетин кордону України Польща?

Перетин кордону з Україною – досить простий, хоча і трохи затяжна справа. Час очікування в пунктах пропуску може зайняти від півгодини до декількох годин. Це залежить від напливу людей. Чого чекати при перетині кордону Польщі:

  1. Будьте готові до затримок при виїзді з України у Польщу. Межі між Польщею та Україною, Румунією і Україною є популярними маршрутами контрабанди, звідси і ретельний митний контроль.
  2. Збираючись до Польщі, переконайтеся, що у вас є відповідна віза та інші потрібні документи – вас можуть не пропустити при найменшій невідповідності.

До Польщі можна потрапити на поїзді, літаку, автобусі або автомобілі. Є 13 прикордонних пунктів, 7 з яких автодорожні, а решта 6 – залізничні.

Пункт перетину кордону України Польща: Ягодин, Рава-Руська, Краковець, Старява, Устилуг, Шегині, Грушів, Володимир-Волинський, Хирів, Мостиська та інші.

 

Перетин кордону Україна Польща на автобусі або поїзді

Транскордонні перевезення до Варшави, Любліна, Лодзя та інших напрямкиів відправляються з головного автовокзалу і ж/д вокзалу Львова.

  1. Перетин кордону Україна Польща на автобусі. Між Перемишлем і Львовом швидше за все доїхати на маршрутці (маршрутному таксі з фіксованою ціною) від залізничного вокзалу кожного міста до кордону, пройти пішки і сісти на маршрутку. Актуальними перевізниками є: Автобусний оператор Regabus – має рейси з декількох (в основному західних) українських міст до Праги і інші місця в Чеській Республіці, проїжджає через територію Польщі. Ecolines і Busfor курсують між кількома містами України і багатьма країнами Східної і Західної Європи. Leo Express – це корисний сервіс, що зв’язує Львів і Ужгород з ключовими транспортними вузлами в Польщі, Чехії та Австрії.
  2. Перетин кордону Україна Польща безвіз поїздом. Є багато поїздів з великих міст України: Києва, Львова, Одеси. Вони направляються безпосередньо в Перемишль, Варшаву, Вроцлав, при цьому проїжджають багато популярних міст Польщі: Люблін, Жешув, Краків та інші.

 

Умови перетину кордону України Польща

Для українців необхідно:

  • Чинний проїзний документ (закордонний паспорт, біометричний паспорт);
  • Посвідчення водія, що дає право на управління відповідним транспортним засобом;
  • Документи на вантаж, що перевозиться;
  • Документи про реєстрацію транспортного засобу;
  • Документи, що підтверджують страхування;
  • Реєстраційні документи на ТЗ з відміткою про припинення реєстрації і дієвий транзитний номерний знак;
  • Талон або наклейка технічного огляду транспортного засобу або інші документи, що підтверджують позитивний результат огляду і оцінки технічного стану транспортного засобу;
  • Відмінні знаки (наклейки) країни реєстрації транспортного засобу, якщо на номерному знаку транспортного засобу немає символів, що ідентифікують країну реєстрації транспортного засобу.

Також наступне:

  • Віза (при необхідності);
  • Документи, що підтверджують мету, спосіб, тривалість, умови і період поїздки (дозвіл на тимчасове або постійне проживання в Польщі; запрошення на захід, бізнес-конференцію і т. д.); проїзні квитки (наприклад, для транзитного або зворотного проїзду).

 

Правила перетину українсько-польського кордону в умовах карантину

У зв’язку з веденням локдауна в січні, Польща знову змінила правила в’їзду для українців, зараз ви можете потрапити в країну якщо:

  • ви є подружжям або дітьми громадян Польщі;
  • ви перебуваєте під опікою громадян Польщі;
  • при собі Карта Поляка;
  • право на безперервне або швидкоплинне перебування в Польщі;
  • вчітеся в Польщі, або є супроводжуючим учня;
  • є згода на виконання певних робіт;
  • проводите дослідження в Польщі і є вченим;
  • ви входите в членство дипломатичного представництва, консульської установи або представник міжнародної організації (цей пункт поширюється і на їх членів сім’ї);
  • при наявності дозволу на проживання довгострокового резидента ЄС (цей пункт
  • поширюється і на їх членів сім’ї);
  • в’їжджаєте на територію Польщі на підстави участі в змаганнях спорту;
  • дозвіл в знаходженні згідно гуманітарних обставинам.

Можливо вас зацікавить робота в Польщі, підробіток в Варшаві або ви можете подивитися всі вакансії в Польщі.