Як не потрапити до шахраїв при працевлаштуванні за кордон?

kak-ne-popast-k-moshennikam-pri-trudoustrojstve-za-granicu

Як не потрапити до шахраїв при працевлаштуванні за кордон з України?

Остерігайтеся шахрайських пропозицій роботи в інтернеті. Буває, що зловмисники роблять хибні пропозиції вакансій, для тих хто шукає роботу. Ви повинні проявляти пильність як при відповіді на вакансії, так і при контакті з роботодавцем (співбесіда, колективна інформація і т. д.)

Поява інтернету та його розширення сприяє розвитку шахрайства, якому сприяють нові технології: онлайн-шахраї вступають в контакт зі своїми жертвами по телефону, електронній пошті або через соціальні мережі і маніпулюють ними віроломними методами. Шахрайство в інтернеті приймає безліч форм, від порожніх обіцянок грошей до маніпуляцій з документами і банківськими картами.

Робота, яка не потребує досвіду, що обіцяє одночасно високу оплату і численні переваги, повинна насторожити вашу увагу. Шахраї знають, що робить роботу більш привабливою. Вони, наприклад, часто використовують термін «робота на дому» в назвах або описах посад, тому що знають, що це привабливо для людей, що шукають роботу.

Тому, якщо пропозиція про роботу здається вам занадто привабливим, зверніться на сайт, на якому він опублікований, щоб рекрутер перевірив достовірність елементів. Ви повинні зберігати пильність незалежно від того, на якому сайті ви знайдете оголошення про вакансії.

 

Шахрайство з вакансіями

Цей тип онлайн-шахрайства спонукає жертв відгукуватися на пропозиції ідеальної роботи з хорошою оплатою і невеликим часом роботи. Як і дешеве житло в престижних районах, ці пропозиції часто звучать дуже добре, щоб бути правдою. Однак багато людей, які шукають роботу за кордоном, потрапляють в пастку. Зазвичай це не ціле оголошення з повністю описаними вакансіями, а короткий опис, що супроводжується тільки номером телефону для зв’язку, за яким жертвам слід зателефонувати для отримання додаткової інформації. Деякі дзвінки можуть бути платними і про того, хто дзвонить знімаються всі гроші з рахунку.

Вказати варіант розвитку подій – відразу після фальшивого телефонної розмови потерпілому обіцяють співбесіду. Як правило, його просять зробити переклад заздалегідь, оплатити професійне обладнання, форму, взуття та т. Д. Як і у випадку з іншими видами онлайн-шахрайства, шахрай припиняє контакт з жертвою, коли отримує свої гроші. Це рідко призводить до висновку трудового договору, і зазначені послуги ніколи не виконуються.

Особливо остерігайтеся оголошень про вакансії на посади «фінансового консультанта», для яких потрібно тільки банківський рахунок: це, швидше за все, відмивання грошей, яка сама по собі підлягає судовому переслідуванню. Жертву обманюють, і її банківський рахунок використовується для переказу грошей від інших онлайн-шахраїв їхнім спонсорам, які живуть за кордоном.

kak-najti-rabotu-za-granicej-bez-obmana

Як же знайти роботу за кордоном без обману? Насправді, більшість компаній дорожать своєю репутацією і не будуть вас обманювати, щоб заробити невеликі гроші. Їм набагато вигідніше укласти з вами договір і отримати свій відсоток заробітку від компанії, з якою співпрацюють. Але щоб ви не натрапили на шахраїв і безпечно влаштувалися на роботу за кордоном без обману, варто бути більш уважними і враховувати деякі поради, які зібрані і написані нижче.

 

Як відрізнити хороше агентство з працевлаштування від шахраїв?

Шахрайство є джерелом стресу для багатьох людей при поїздках за кордон. Згідно з дослідженнями і опитуваннями, українці є жертвами шахрайства, коли шукають роботу за кордоном. На жаль, випадків шахрайства з пошуку роботи багато, тому важливо вжити заходів обережності, щоб максимально себе убезпечити. Є кілька простих і корисних порад, які допоможуть вам не попастися і не потрапити в неприємну ситуацію з шахраями.

  1. Ніколи не оплачуйте заздалегідь.
    Якщо ви збираєтеся працювати за кордоном, цілком нормально перед від’їздом шукати вакансії для роботи. Однак дуже важливо побоюватися “вигідних угод” в інтернеті. Багато шахраїв просять вас заплатити наперед, щоб забронювати вакансію, або зробити грошовий переказ через онлайн-сервіси. Пам’ятайте, що жодна серйозна компанія не попросить у вас повну передоплату послуг до виконання всіх зобов’язань. Ви не повинні платити більше 10-20% авансом. Якщо ви не впевнені, краще не платити наперед. Таким чином, ви уникаєте ризику в кінцевому підсумку перевести чималу суму грошей підставної компанії без нового трудового договору.
  2. Використовуйте тільки надійні джерела.
    Дізнайтеся більше інформації про компанії, пошукайте в інтернеті або розпитайте відгуки своїх близьких. Однак будьте обережні, оскільки інформація, зібрана в інтернеті, може бути повністю або частково сфальсифікована. Якщо ви агентство з працевлаштування за кордоном, краще переглядати тільки ті сайти, які ви знаєте або вони мають хорошу репутацію.
    Якщо у вас запитують важливі документи – ви повинні бути обережні і ні в якому разі не поширювати свої особисті дані стороннім особам, без гострої необхідності.
  3. Дізнатися про зарплати за кордоном.
    Перш ніж переїхати в іншу країну, дізнайтесь, які зарплати зараз на ринку праці в тій країні, куди хочете поїхати. Часто торговці можуть ставити ціни на вакансії набагато вище інших компаній. Це обов’язково має вас насторожити.
  4. Підроблені документи.
    Популярна афера в цьому контексті полягає в тому, що вас заманюють за кордон відмінною пропозицією, ви підписуєте трудовий договір, а потім з жахом виявляєте, що у вас взагалі немає дозволу на роботу. Гроші, сплачені агентству, однозначно пропадають, тому вам завжди слід добре перевіряти інформацію, і не покладатися на свідчення однієї людини.
  5. Остерігайтеся “занадто” хороших пропозицій.
    Якщо ви думаєте, що знаходите дійсно вигідну угоду для роботи за кордоном, швидше за все, це афера. Будьте реалістичні при здійсненні операцій і дізнайтеся умови в певній країні перед поїздкою. Все більше і більше українців стають жертвами продажу неіснуючих вакансій.

 

Шахраї з працевлаштування за кордоном: Будьте обережні!

Кілька порад можуть виявитися дуже корисними, щоб максимально убезпечити себе при пошуку роботи за кордоном. На жаль, шахрайство всюди і може приймати самі різні форми. Щоб мінімізувати ризики, будьте обережні з новими людьми і компаніями.

Також важливо завжди довіряти своїй інтуїції: якщо щось здасться вам дивним, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу. Хіба не має сенсу, що важливий менеджер хотів би допомогти вам знайти вакансію, але в той же час був дуже наполегливим? Ви знайшли відмінну вакансію, пропозиції якої здаються занадто хорошими, щоб бути правдою? Тоді, напевно, за цим немає нічого хорошого. Якщо ви сумніваєтеся, ви повинні відступити і дати собі трохи більше часу, ніж діяти необачно і в кінцевому підсумку потрапити на шахрая. Крім того, завжди звертайтеся до великих компаній і агентствам, а не до приватних осіб і малого бізнесу.

Можливо вас зацікавить робота в Польщі, робота в Польщі для жінок або ви можете подивитися всі вакансії в Польщі.