Як отримати ПМП в Польщі?

ПМЖ в Польщі (Karta Stałego Pobytu) – це документ, який дозволяє не маючи польського громадянства, без будь-яких обмежень працювати і проживати на території Республіки Польща. Варто зазначити, що громадянин, який перебуває в статусі ПМЖ використовує ті ж права, що і поляки. Єдина відмінність – ви не зможете брати участь у виборах. Документ схожий на стандартну ID карту з пластику. Термін дії прирівнюється до 10 років.

poland22

Карта став побиту: нюанси отримання

1 травня 2014 року почав діяти «Закон про іноземців». Даний закон узгоджує всі питання, які стосуються іноземців. Це надання їм ПМЖ і ВНЖ, а також багато іншого.
Відповідно до закону, хто ж може розраховувати на ПМЖ (карта стала побиту)?

 • Власник Карти Поляка, в планах якого, переїзд в Польщу.
 • Дитина громадянина Польщі або іноземця, який перебуває в статусі ПМЖ.
 • Поляк за походженням, який планує переїзд до Польщі. Ваше походження необхідно завірити документально.
 • Громадянин, який знаходиться в законному шлюбі з поляком (полькою) мінімум 3 роки. Перед подачею заяви перебував в Польщі щонайменше 2 роки в статусі ВНЖ.
 • Громадянин, який перебував в Польщі мінімум 5 років в статусі ВНЖ.
 • Біженець (офіційний статус).
  Отримати Карту став побиту цілком реально. Вам необхідно виконати всього лише одну умову і ви зможете претендувати на необхідний вам документ.

 

Як отримати ПМП в Польщі і з чого почати?

Як отримати ПМП в Польщі не втративши багато часу? В першу чергу вам буде необхідно заповнити анкету-заяву. Не варто боятися зробити помилку. Ви завжди зможете попросити співробітника перевірити анкету на правильність. Безкоштовний примірник можна отримати в Воєводському Управлінні. Також необхідні наступні документи:

 • 4 фотографії. Ви завжди зможете їх зробити в управлінні.
 • Необхідно надати всі сторінки закордонного паспорта, а також їх копії.
 • Чек, що підтверджує оплату збору за обробку документів – 640 PLN.
 • Документи, а також їх копії, які підтверджують присвоєння ПМЖ.

 

Коли слід подавати документи для отримання ПМЖ?

Ви зможете зробити це в будь-який день, поки діє ваша віза. Якщо ж ваша віза закінчується, спеціаліст Управління, відзначить документи спеціальним штампом із зазначенням дати отримання документів в роботу. Такий штамп свідчить про ваше прибування в країну. Проте ви не зможете перетинати кордон. Ви маєте право покинути країну, але вже не зможете повернутися на підставі даного штампа.
Рішення про видачу дозволу на постійне перебування в Польщі має бути прийнято протягом 3-х місяців з дня подачі документів. Як показує практика, рішення приймається набагато швидше – це займає до 2-х місяців. Приблизно через 1-2 тижні вам прийде офіційний лист, де буде написано, що ваші документи перебувають на розгляді. Також ви зможете дізнатися ім’я і номер телефону спеціаліста, який буде займатися вашою справою. У разі якщо у фахівця виникнуть будь-які питання або не вистачатиме документів, вам прийде лист з проханням знову відвідати управління. Якщо ж протягом 7 днів ви не з’явитеся на зустрічі з фахівцем, ваша заява буде анульована.
Чи буде співбесіда? Воно може бути й ні. У будь-якому випадку це не буде складним процесом. Швидше за все, співробітник задасть вам кілька запитань, які стосуються ваших подальших планів в Польщі, після того, як ви отримаєте ПМЖ. Так само фахівець повинен упевнитися в тому, що ви добре знаєте польську мову.
Якщо ви отримали відмову про отримання ПМЖ, вам необхідно залишити Польщу протягом 30 днів з моменту видачі рішення. Для того щоб знову приїхати в країну, вам потрібно оформити візу вже на батьківщині. Якщо ж рішення позитивне, ви отримаєте лист. На сьогоднішній день все частіше приходять SMS. Потім вам буде необхідно знову відвідати Управління та поставити підпис на копії рішення. Так, ви зможете забрати свій документ і заплатити 50 PLN за виготовлення пластика Karty Stałego Pobytu.

Чи повертається збір при відмові? Для цього вам буде необхідно оформити заяву. В Управління ви зможете отримати зразок для заповнення.

Polsha (1)
Когда вам будет выдана Karta Stałego Pobytu, Карта Поляка забирается и аннулируется.
Что делать если вы не хотите, чтобы на карте был написан ваш адрес проживания? Просто предупредите об этом специалиста и напишите заявление в свободном формате.