Карта побуту. Вид на проживання в Польщі

karta-pobytu

У нашій глобалізованій економіці перспектива роботи за кордоном стає все більш звичною для затребуваних фахівців, які часто замислюються над отриманням ПМП та ВНЖ Польща. Це чудова нагода легально та безперервно перебувати за кордоном кожному українцю. Але переїхати жити в нову країну не завжди легко, проходження всіх необхідних кроків, щоб отримати карту побиту, займає багато часу і сил, особливо якщо ви робите це вперше і не знаєте всіх нюансів. Існують різні види дозволів на проживання та роботу в Польщі, залежно від вашої особистої ситуації одні варіанти будуть більш кращі за інші.
При виборі певної карти побуту виникає багато питань, особливо якщо враховувати, що цілі та тривалість проживання у Польщі можуть бути різними.
Щоб полегшити паперову тяганину та заощадити ваш час – компанія Загранработа пропонує професійну допомогу в оформленні всіх документів за оптимальною ціною в Україні, всі подробиці можна дізнатися зателефонувавши вказаному на сайті.

Що таке Карта побиту в Польщі та що вона дає для власника?

Карта побиту – це, перш за все, статус, що дає безліч переваг життя в Польщі. Завдяки цій ID-картці іноземці отримують легальний дозвіл на працевлаштування, доступ до безкоштовних курсів навчання у держустановах, соціальних пільг, медичного страхування на території Республіки Польща тощо.
ПНП – це відповідний документ, що дає дозвіл на законне довгострокове перебування іноземного громадянина країни. Це право також є документом, що засвідчує особу, та надає можливість подорожувати країнами ЄС без наявності візи.

Який є ПНП у Польщі?

 1. Карта годинного побиту (Karta czasоwego pоbytu) – це дозвіл на тимчасове проживання та роботу, який дозволить вам легальне перебування та працевлаштування у Польщі тривалий час, від 1 до 3 років без виїзно. Охочі мають право подавати документи на карту хоч у перший же день після приїзду до країни. Вона була розроблена для залучення кваліфікованих фахівців у країну і тому пропонує багато переваг.
 2. Карта побиту з позначкою Karta stałego pobytu дійсна протягом 10 років і дозволяє постійне місцезнаходження в Польщі (ПНП). Умови отримання – наявність карти поляка або підтвердження проживання у статусі НП протягом 5 років.
 3. Блакитна карта (zezwolenie на pobyt rezydenta długoterminowego UE) – призначена для іноземних працівників, які не проживають у країнах ЄС, але хочуть працювати на кваліфікованій посаді, яка потребує спеціальної акредитації. Карта мешканця Євросоюзу покликана полегшити в’їзд, перебування та роботу для працівників із третіх країн. Перевага наявності цієї картки довгострокового резидента ЄС полягає в тому, що іноземець звільняється від обов’язку отримання довгострокової візи, яка є важливою умовою для багатьох видів проживання (турист, студент, працівник, чоловік/дружина). Громадянство Польщі дає можливість українцям користуватись пільгами та гарантіями, але отримати його досить складно.

Крім виконання всіх вимог для отримання блакитної картки, заявник повинен довести постійний безперервний заробіток з мінімальною тривалістю 3 роки, а також факт проживання на території Польщі протягом 5 років.

Хто має право на отримання Карти побиту?

Причин для отримання Karta pobytu може бути багато, найпопулярніше:

 • отримання картки через програму “Поєднання сім’ї”, коли іноземець є членом сім’ї громадянина Польщі;
 • зробити картку побуту іноземному працівникові з пропозицією про роботу від польської компанії;
 • оформлення картки студентам під час денного навчання у навчальних закладах Польщі, яке триває довше 3 місяців;
 • отримання громадянства Польщі іноземним підприємцям, які відкрили або планують відкрити свій бізнес у Польщі.

Тепер, коли у вас є чітке уявлення про всі варіанти посвідки та всі можливості, щоб почати жити в Польщі на законних підставах, нам потрібно перейти до наступного важливого питання. Які документи потрібні на карту побиту? Яким умовам та вимогам має відповідати заявка? Як довго вона оформлятиметься?
Насамперед, необхідно розуміти, що посвідка на проживання в Польщі може сильно відрізнятися одна від одної. Тому що у кожного виду свої вимоги і тому необхідні документи та вартість є різними.

 

Які документи потрібні на карту побиту?

 • Заповнений бланк заявки на отримання карти побиту;
 • Документ, що засвідчує особу з ксерокопіями сторінок (закордонний паспорт);
 • Документ, що є складовою частиною: трудовий договір або пропозиція про роботу, свідоцтво про укладення шлюбу, витяг із ВНЗ про зарахування (оплата навчання) тощо;
 • 2 фотографії, що засвідчують особу (зроблені протягом останніх 6 місяців до подання заявки). Фотографія повинна мати розміри 35 мм завширшки і 45 мм заввишки;
 • Біометричні параметри: відбитки пальців;
 • Медичне страхування (державне або приватне) з повним покриттям на території країни на весь термін перебування в Польщі;
 • Реєстрація на ПМП (Zameldowanie);
 • Довідка про фінансову спроможність;
 • Оплата відповідних зборів (оплата скарбова).

Всі ваші документи на ПНП Польща мають бути перекладені польською мовою та засвідчені присяжним перекладачем.
Це основний пакет документів, який необхідний, щоб зробити карту побиту. Також у процесі розгляду вашої заявки можуть знадобитися додаткові документи.

Терміни та ціна на карту побиту 2022

Скільки часу мені потрібно чекати перед тим, як отримати громадянство Польщі?
У середньому термін подання заявки та необхідних паперів, оформлення, затвердження та видачі всіх підтверджуючих документів на карту побиту займає 1-8 місяців. Час може варіюватися від міста, в якому ви подаєтесь, від присутніх документів та від індивідуальності випадку.
Ціна на карту побиту варіюється від 340 до 800 злотих, в залежності від багатьох критеріїв: характеру самого посвідчення на проживання в Польщі, а також вашої ситуації.
Щоб дізнатися більше інформації про вартість карти побиту в 2022 – дзвоніть нам за телефоном +38(067)98-55-766.

Карта побиту для українців

Польща гостинна та доступна країна для всіх українців, вона пропонує не лише безліч нових можливостей для роботи та розвитку, а й виняткові умови життя. Тому значну кількість українців іммігрують у багато міст Польщі: Варшаву, Краків, Лодзь, Познань, Люблін тощо з наміром переїхати на ПНП для роботи або відкриття бізнесу.
Професійна команда імміграційних юристів компанії “Загранработа” допоможе вам отримати дозвіл на проживання в Польщі, максимально спростивши всі процедури.

 1. Незалежно від вашої ситуації, фахівці проаналізують її, щоб визначити не тільки яка karta pobytu вам підходить найкраще, але й те, як діяти конкретно, щоб ваша заява була прийнята.
 2. Крок за кроком проведемо вас через усю юридичну процедуру отримання карти.
 3. Допоможемо підготувати всі необхідні документи на карту побиту, а також надіслати їх до компетентного органу.

Для більш детальної інформації зв’яжіться з нами за телефоном +38(067)98-55-766 або написавши на email info@zagranrabota.com.ua

Може, у вас є питання?