Оподаткування

Які податки в Польщі сьогодні платять юридичні та фізичні особи?

Залежно від виду бізнесу польське законодавство розрізняє безліч способів оподаткування доходів компаній. Буває, що застосовні нормативні акти нав’язують підприємцю певну форму бухгалтерського обліку, але найчастіше саме платник податків вирішує, як вести розрахунки з податковою інспекцією. Пошук оптимального рішення є ключем до успіху.

Які ж податки платять в Польщі? Основним податковим тягарем для суб’єктів, які здійснюють підприємницьку діяльність, є:

  • прибутковий податок в Польщі з фізичних осіб (PIT);
  • корпоративний податок (CIT);
  • податок на додану вартість, тобто ПДВ.

Звичайно, це не єдині податки, що стягуються з підприємців, але саме ці три податки відіграють найбільшу роль в ділових операціях. У свою чергу, форма оподаткування вищевказаними податками строго залежить від типу, предмета і розміру бізнесу, розміру доходу, отримуваного компанією, і, в деякій мірі, від індивідуального рішення платника податків.

 

Прибутковий податок в Польщі з фізичних осіб

Як правило, доходи від окремих видів підприємницької діяльності та партнерських відносин обкладаються прибутковим податком з фізичних осіб. Крім того, законодавець не диференціює джерело цих доходів, відповідно до Закону про прибутковий податок з фізичних осіб економічна діяльність також включає в себе:

  • виробництво;
  • будівництво;
  • комерційну діяльність;
  • надання послуг або комерційну діяльність, пов’язану з розвідкою, видобутком корисних копалин.

Всі доходи оподатковуються незалежно від того, як вони були отримані. Однак підприємець вирішує, як оподаткувати його дохід. Ви можете вибрати між прогресивним оподаткуванням і лінійним оподаткуванням (згідно лінійної податкової ставки, в даний час становить 19% податкової бази).

 

Корпоративні податки в Польщі

Який в Польщі податок для корпорацій? На що він поширюється? Прибутковий податок з підприємств поширюється на доходи підприємців, що діють у формі товариств з обмеженою відповідальністю, а також на доходи від ведення підприємницької діяльності кооперативами, фондами та асоціаціями.

Характерною особливістю прибуткових податків для бізнесу Польщі є певне відхилення від календарного визначення тривалості податкового року. Фактично платник податків може встановити інший період в дванадцять календарних місяців, який буде представляти собою податковий рік для даної організації. Умовою є відповідний запис в статуті або іншому документі, що регулює систему платника податків, і повідомлення компетентного керівника податкової інспекції.

 

Які податки платять в Польщі на товари і послуги?

Платниками податків податків в Польщі на товари і послуги є всі особи, які здійснюють підприємницьку діяльність самостійно, незалежно від мети або результату цієї діяльності.

Важливо відзначити, що в Законі про ПДВ використовується дуже широке поняття економічної діяльності, яке включає в себе всю діяльність виробників, торговців або постачальників послуг, в тому числі підприємств, які купують природні ресурси, фермерів і діяльність фрілансерів.

Крім того, закон вимагає, щоб ПДВ розглядався як разова операція, якщо обставини вказують на його намір виконувати його на регулярній основі, і дії, які включають використання товарів або нематеріальних активів на постійній основі в комерційних цілях в якості бізнесу, оподатковуваного ПДВ.

 

Податки для бізнесу в Польщі: як їх оплатити?

Податки, які, на думку платників податків, є для них найбільшим тягарем, тобто прибуткові податки і ПДВ, збираються через так зване самостійне вимірювання. Це означає, що особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, повинні самостійно розрахувати податок і потім перерахувати його на банківський рахунок відповідного податкового органу. Невиконання цього зобов’язання може спричинити за собою кримінальну відповідальність.

Нет записей.