Віза закінчилася, а карантин – ні. Що робити?

zakonchilas-viza-vo-vremya-karantina

Права українців в Польщі, при закінченні візи під час карантину

На права українців в Польщі та інших країнах сильно вплинули різні обмежувальні заходи, прийняті згодом кризи, викликаної COVID-19.
Було дуже помітно уповільнення або навіть припинення діяльності адміністрацій та юрисдикцій, які відповідають за ці питання, що вплинуло на їх функціонування в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

 

Віза закінчилася під час карантину, наскільки законне ваше перебування

Якщо ви заїхали на територію Польщі до 14.03.2020 року та документ закінчився в період карантину – ваше перебування в країні є абсолютно легальним. Такі заходи вжито на час проведення карантину, після його закінчення, у вас буде 30 днів, щоб покинути країну. Тому вас не депортують і не виникне ніяких питань під час перетину кордону.

Нагадаємо, що цей захід діє на території країни. Таким чином, якщо ви є власником документів з простроченим терміном дії, який може скористатися цим продовженням, вам не рекомендується залишати територію Польщі. Тому, іноземцям, у яких закінчується термін дії дозволу, настійно рекомендується не залишати територію Польщі протягом цього періоду продовження і до отримання нового дозволу на проживання. Якщо є нагальна необхідність покинути територію, необхідно буде передбачити той факт, що для повторного в’їзду на територію Польщі потрібна зворотна віза.