Візовий коридор – що це таке?

Дуже часто люди плутають такі поняття, як «візовий коридор» і тривалість перебування в країні. Давайте розберемося, що ж означають ці положення. Віза з коридором – це віза, термін дії якої перевищує термін можливого перебування в країні. Для того щоб повністю усвідомити різницю, слід розуміти відмінності між «терміном перебування» і «терміном дії».

viza-foto-d05

Певний приклад допоможе розібратися в цьому питанні. Давайте візьмемо візу D05 в Польщу 180/360.
На візі ми бачимо такі дані:
• Duration of stay (czas pobytu) – 180 днів. Це час, коли ви можете бути в Польщі. Тип візи MULT дає можливість перебувати 6 місяців без перерви. Також ви зможете залишати і повертатися в країну не один раз. Важливо, щоб в сумі кількість днів не перевищувало 180 днів.
• From / Untill – 21-03-13 – 14-03-14. Ці дати позначають термін дії візи. Ви не маєте права в’їхати в країну раніше 21 березня 2013 і покинути її пізніше, ніж 14 березня 2014.
Слід зазначити, що візовий коридор, який впливає на терміни отримання національної візи, прирівнюється до одного року. Починається він з часу перетину митного кордону України (згідно з інформацією візових центрів).

 

Національна віза типу D і шенгенська віза з коридором

Шенгенську візу (типу «С») може отримати країна-учасниця угоди про зміну паспортно-візового контролю на кордонах. На сьогоднішній день Шенгенська зона включає в себе 26 держав. Шенгенська віза дозволяє відвідувати всі ці країни. Відкрити таку візу можна як на один місяць, так і на пару років.
У чому полягає особливість коридору в Шенген? Ви зможете перебувати в країнах Шенгенської угоди тільки 90 днів в півріччі. Отримуючи візу, звертайте увагу на дати, які позначають видачу, термін перебування та інше:
• – єдиний в’їзд під час терміну дії;
• – 2 в’їзду;
• – Mult – безліч в’їздів.

Робота в Польщі вимагає візу

Національна віза типу D необхідна тим, хто планує перебувати на території Республіка Польща більше ніж 90 днів. Така віза видається консульською установою строком до одного року. Ви зможете їхати і приїжджати в країну багато разів. Робота в Польщі або навчання може стати метою видачі такого документа. Кожна мета має свою цифру.
Наприклад, национальную визу типа D, мету видачі 05, можна отримати для роботи на підставі запрошення, яке надіслав вам польський роботодавець. Варто відзначити, що коридор для візи такого типу прирівнюється до одного року. На підставі даного документа офіційно працювати ви зможете тільки в Польщі.

Якщо ви маєте на руках польську національну візу типу D, заїжджати в Шенгенську зону, найкраще через Польщу. Повертатися ж ви можете з будь-якої країни. Виїжджати з Шенгенської зони необхідно до півночі саме того дня, який є останнім за терміном дії. Якщо ви закриєте очі на дані правила, то вас чекає заборона на наступний в’їзд на рік або ж зовсім депортація.

Polsha (1)